Jdi na obsah Jdi na menu

Ročenka 2017

Fotbalový oddíl Jiskra Aš je největším oddílem. V roce 2017 měl fotbalový oddíl v krajských a okresních soutěžích celkem 9 družstev. Mužstvo “A” hraje krajskou soutěž, kde se v ročníku 2016/17 umístilo na 4. místě. Trenerém družstva je pan Tomáš Richter.

Mužstvo mužů “B” hraje okresní soutěž. Oddíl kopané nemá vlastní dorostenecké mužstvo. Část dorostenců hraje za muže v "B" mužstvu a část ve společném oddíle s Jiskrou Plesná, kde hrají krajskou soutěž.

Starší žáci a 3 mužstva přípravek hrají taktéž krajský přebor Karlovarského kraje. Další mužstvo mladší přípravky pak hraje okresní přebor. O všechna fotbalová mužstva se stará bezmála 20 trenérů.  

V loňském roce navázal fotbalový oddíl spolupráci se Slávií Praha. Do Prahy jezdí mužstva dvakrát ročně na turnaje přípravek. Trenéři pak jezdí na semináře, které vedou trenéři Slávie.

Fotbalovému oddílu chodí vypomáhat také trenéři z celého Karlovarského kraje, jsou to bývalí ligoví hráči, mimo jiné pánové Josef Němec a František Dřížďal a mnoho dalších. Tyto tréninky pomáhají hráčům i trenérům zvyšovat sportovní kvalitu.

Předsedou fotbalového oddílu je pan Tomáš Richter.